Wyniki konkursu recytatorskiego „POEZJA POD GRONICZKAMI”

Dnia 13 czerwca 2023 r. odbył się w naszej szkole Konkurs recytatorski „POEZJA POD GRONICZKAMI”. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas: IV-VII Uczniowie recytowali wiersze o różnorodnej tematyce: żartobliwej, poważnej, patriotycznej. Recytowane były  wiersze znanych poetów: Adama Mickiewicza (Pani Twardowska”, Inwokacja, Lis i kozieł”, Komar niewielkie licho”), Wisławy Szymborskiej (Nic dwa razy”, Pespektywa”), Juliana Tuwima (Mój piesek Dżoncio”, Murzynek Bambo”, Idzie Grześ przez wieś”), Jana Brzechwy (Zoo”, Na wyspach Bergamutach”), Marii Konopnickiej (Stefek Burczymucha”), Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Elegia o… (chłopcu polskim)”, Stanisława Karaszewskiego (Apel do ludzi”), Michała Rusinka (Kafelki”). Konkurs miał zachęcić do wnikliwego czytania i osobistego interpretowania poezji.

I miejsce – Zofia Pow z VI a za recytację wiersza Wisławy Szymborskiej pt. Nic dwa razy”

II miejsce  – Paulina Krzak z VIc za recytację wiersza Juliana Tuwima Mój piesek Dżoncio”

III miejsce – Alicja Lada z IVb za recytację wiersza Stanisława Karaszewskiego Apel do ludzi”

wyróżnienia:

Wojciech Cudnoch  z kl. IVc za recytację wiersza Stanisława Karaszewskiego Apel do ludzi”,

Hanna Sovych  z kl. VIa za recytację wiersza Juliana Tuwima Murzynek Bambo”,

Jan Gąsior  z kl. Va za recytację wiersza Adama Mickiewicza Lis i kozieł”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu!