Konkursy Języka Angielskiego rok szkolny 2022-2023

Jak rozbudzić wśród młodzieży zainteresowanie językiem obcym, podnieść ich poziom umiejętności językowych czy wzbogacić wiedzę o krajach anglojęzycznych? Oczywiście, biorąc udział w konkursach, które dają możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami!

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla Uczniów  Szkół Podstawowych , który organizowany jest przez Szkołę Podstawową Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej oraz oraz w konkursie PolAng ,którego organizatorem jest  VIII LO w Zespole Szkół Medycznych i Ogólnokształcących im. H. Chrzanowskiej w Bielsku Białej.

Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą gramatyczną i leksykalną, ale również znajomością  elementów wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego (na II etapie konkursu) oraz znajomością literatury anglojęzycznej dla dzieci i młodzieży.

Konkurs SP ZCBM:

Oliwia Bacia  – uczennica klasy 8c – zajęła III miejsce, zdobywając tytuł laureata.

Konkurs PolAng:

Zofia Sykuła– uczennica klasy 8b- zajęła II miejsce; Oliwia Bacia – uczennica klasy 8c – oraz Oliwia Gołuch – uczennica klasy 8e – otrzymały wyróżnienia.

Osiągnięte wyniki świadczą o posiadaniu szerokiej wiedzy, są dowodem sumiennej i  pilnej pracy. Jesteśmy z Was dumni. Gratulujemy wszystkim zajęcia wysokich miejsc  oraz życzymy wielu dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *