Kim chcesz być w przyszłości? – porozmawiajmy o zawodach. Światowy Dzień Pszczoły

W poprzednim tygodniu na świetlicy szkolnej dzieciom towarzyszyły dwa tematy. Przez pierwszą część tygodnia poruszany był temat zawodów. Wychowankowie świetlicy mieli okazję zastanowić się, jaki zawód chcieliby wykonywać w przyszłości, a także podzielić się ze swoimi koleżankami i kolegami, jakie zawody wykonują ich rodzice.

„Wszyscy dla wszystkich” Juliana Tuwima – ten wiersz był omawiany podczas zajęć czytelniczych, ponieważ  porusza tematykę zawodów. Natomiast podczas zajęć plastycznych dzieci kolorowały obrazki przedstawiające różne profesje. W drugiej części tygodnia – z okazji obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół – mówiliśmy podczas zajęć o pożyteczności tych owadów, powstawaniu miodu i o zawodzie pszczelarza. Do tego tematu dzieci wykonały piękną pracę plastyczną, która polegała na kolorowaniu, wycinaniu i przyklejaniu.

Oba poruszane tematy – zarówno temat zawodów, jak i pszczół – były dla wychowanków świetlicy szkolnej.