Dzień Unii Europejskiej

9 maja obchodzimy Dzień Unii Europejskiej, dlatego też ten temat towarzyszył nam przez cały ostatni tydzień na świetlicy szkolnej. Poprzez oglądanie edukacyjnych filmików i omawianie ich z wychowawcami świetlicy, uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej.

1 maja 2004 r. – tej daty nie mogło zabraknąć podczas zajęć – wychowankowie świetlicy dowiedzieli się, że wtedy nasza Ojczyzna wstąpiła do wspomnianego wcześniej związku narodów. Dzieci powtarzały także nazwy krajów członkowskich UE oraz rozpoznawały te państwa na podstawie ich flag. Omówiona była również flaga Unii Europejskiej. Podczas zajęć plastycznych uczniowie kolorowali flagi krajów należących do tej grupy państw. Nie zapomnieliśmy też o Syriuszu – maskotce Unii Europejskiej – której wizerunek był również kolorowany podczas świetlicowych zajęć. Temat Unii Europejskiej nie był dla dzieci łatwy, ale na pewno po tym tygodniu wiedza uczniów odnośnie UE jest znacznie większa.