Nauka to sztuka — e-book o efektywnej nauce już dostępny!

Nauka To Sztuka to projekt społeczny realizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Tworzy go grupa przyjaciół z bielskich liceów, która zauważyła problem z przyswajaniem wiedzy wśród rówieśników i postanowiła temu zaradzić. Szerzą sposoby efektywnej nauki oraz świadomość o alternatywnych ścieżkach rozwoju (konkursy, stypendia itp.). Ich działalność obejmuje prowadzenie mediów społecznościowych, tworzenie podcastu na platformie Spotify oraz wydany 11 marca darmowy, ogólnodostępny e-book pt. Nauka to sztuka.

Publikacja zawiera przydatne informacje dotyczące uczenia się: metody efektywnej nauki, sposoby notowania i powtarzania oraz wiele praktycznych wskazówek dla uczniów i uczennic. Czytelnicy mogą dowiedzieć się, w jakie stereotypy na temat nauki nie warto wierzyć i z jakiś pomocy warto korzystać!

Autorkami e-booka są członkinie zespołu NaukaToSztuka: Maja Zając, Zuzanna Pawlusiak (LO III) oraz Dagmara Baran (LO VIII), jednak w jego tworzeniu brało udział znacznie więcej osób. Informacje potrzebne do jego publikacji zbierali wszyscy członkowie, również Patrycja Foks, Zofia Korpanty oraz Szymon Majka. Okładkę stworzyła Natalia Jabcoń, utalentowana, młoda graficzka. Korektą i graficznym rozłożeniem zajęły się Julia Gawlik i Edyta Braun z Redakcji BB. Dzięki wysiłkowi wszystkich tych osób udało się stworzyć pomoc naukową dla wielu uczniów i uczennic.

E-book jest darmowy i dostępny na wszystkich mediach społecznościowych projektu.

Instagram: naukatosztukazwzt

Spotify: Nauka To Sztuka

TikTok: naukatosztukazwzt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *