Walentynki na świetlicy

Świetlica szkolna – jak co roku – uwzględniła w swoim programie temat walentynek. Dzieci zapoznały się z historią tego święta i postacią św. Walentego, a także dowiedziały się, jak obchodzi się ten dzień w różnych miejscach na świecie. Uczniowie mogli sprawdzić zdobytą wiedzę, wykonując internetowe quizy.

Oczywiście przy okazji walentynek wychowankowie świetlicy wykonywali różne ciekawe prace plastyczne. Przede wszystkim robili kartki walentynkowe metodą „iris folding”. Poza tym wykonywali z papieru wianki serc. Wiele radości sprawiło dzieciom kolorowanie obrazków związanych z tym świętem. Piękne serduszka były nieodzownym elementem każdej z prac, które znalazły swoje miejsce na gazetkach świetlicowych. Nie zabrakło również zajęć muzycznych, podczas których uczniowie nauczyli się piosenki „Miłość Twa”, pokazując jej treść za pomocą gestów. Różnorodność prowadzonych zajęć sprawiła, że każde dziecko mogło znaleźć dla siebie coś interesującego z zakresu tej tematyki.