Kartki świąteczne dla Seniorów

Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem pod opieką swoich nauczycieli przygotowali własnoręcznie piękne kartki świąteczne z życzeniami dla osób starszych przebywających w bielskich domach opieki. Ta piękna inicjatywa Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej spotkała z ze wspaniałym odzewem ze strony naszej szkoły i  miała na celu przynieść odrobinę radości osobom starszym, samotnym, które często nie mają żadnych bliskich. Pełne kolorów, wykonane przeróżnymi technikami  kartki świąteczne z płynącymi z serca życzeniami na pewno sprawią uśmiech na twarzy wielu obdarowanych.

Z naszej szkoły przekazaliśmy do Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej aż 267 kartek. Wszystkie kartki były pięknie i starannie wykonane. Dzieci przygotowywały je m.in. na lekcjach wychowawczych oraz w domu. Niektórzy uczniowie przynieśli nie kilka, a kilkanaście kartek świątecznych. Najwięcej kartek świątecznych z życzeniami przyniosła Emilia Zaręba z 8e (12 kartek) oraz Anna Gajer z 4b (8 kartek świątecznych).

Kartki świąteczne zostały wykonane pod opieką wielu nauczycieli: p. Iwony Maeser (kl. 3b przygotowała aż 85 kartek i pod opieką pani wychowawczyni większość kartek osobiście przekazała mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych przy ulicy Żywieckiej 15), p. Aleksandry Marcelińskiej (69 kartek: w tym najwięcej z kl. 4b – 32 kartki, a z 8e – 25 kartek), p. Joanny Broniszewskiej (4c- ponad 20 kartek), p. Doroty Górnej-Król (42 kartki), p. Darii Radeberg, p. Edyty Nowak. Również 20 kartek zostało wykonanych na świetlicy szkolnej pod opieką m.in.: p. Beaty Gandzel i p. Doroty Tomaszewskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za włączenie się w tę akcję, mającą na celu wniesienie radości i szczęścia samotnym Seniorom z Bielska-Białej. Na pewno za rok Szkołą Podstawowa nr 13  znowu chętnie  włączy się w tę inicjatywę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *