Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

W minionym tygodniu na świetlicy szkolnej dominował temat pomagania zwierzętom w okresie zimy. Dzieci dowiedziały się, które ptaki spędzają tę porę roku w Polsce, jak one wyglądają i w jaki sposób możemy je dokarmiać.

Była też rozmowa o zwierzętach zapadających w sen zimowy i o tych, które zimą karmią się w leśnych paśnikach. Nie zabrakło również ciekawych prac plastycznych. Wychowankowie świetlicy kolorowali ptaki zimujące w Polsce, a także tworzyli z papieru przestrzenne karmniki. Uczniowie mieli także okazje pracować w grupach, kolorując pastelami karmniki i ptaki. Warto wspomnieć, że w tym tygodniu została także złożona w całość duża choinka składająca się z małych choineczek, które kolorowały dzieci, a o których pisaliśmy w poprzednim tekście. Teraz wspólnie wykonana choinka wita dzieci wchodzące do świetlicy. Ponadto znalazł się również czas na wykonywanie według wzoru ukazanego w filmiku zimowych śnieżynek, które ozdabiają pomieszczenie świetlicy.