Pola Nadziei 2022 – inauguracja i kiermasz

Po raz dziewiętnasty wraz z uczniami, nauczycielami i rodzicami rozpoczynamy kampanię na rzecz pomocy hospicyjnej „ Pola Nadziei 2022”. Inicjatorem akcji jest Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. W dniu 17 października 2022 r. dzieci z klasy 4c wraz z opiekunem: Iloną Kanik uczestniczyły w inauguracji „Pól Nadziei”. W kolejnym dniu dzieci z klasy 1c sadziły przed naszą szkołą cebulki żonkili, które są symbolem tej akcji. Wiosną będziemy podziwiać kwitnące kwiaty i pamiętać o naszej akcji „Pola Nadziei”.
Dzięki tej akcji uczymy się:
• wrażliwości na problemy osób cierpiących, chorych i samotnych, tych którzy docierają do kresu swojej drogi
• pełnej gotowości do pochylenia się nad drugim człowiekiem
• okazywania pomocy
• poświęcania swojego czasu
• dzielenia się z innymi tym, co mamy
To już szósta rocznica otwarcia stacjonarnego Hospicjum św. Jana Pawła II, w którym tę pomoc otrzymało już ponad 740 osób oraz ich rodziny. Nadal potrzebne jest wsparcie, którego nasza szkoła udziela co roku biorąc udział w akcji Pola Nadziei. Hospicjum im. św. Jana Pawła II to dom dla osób, które potrzebują godnej opieki, jest miejscem miłości, w którym chcemy, aby każdy czuł się potrzebny.

W ramach naszej akcji serdecznie zapraszamy na coroczny kiermasz świąteczny, który odbędzie się w dniach od 5-9 grudnia na korytarzu szkoły.
Świąteczne krasnale już nie mogą się doczekać spotkania z dziećmi.

Wszystkie pieniądze zebrane z kiermaszu zasilą konto hospicjum.
Niech na naszych Polach Nadziei zakwitnie dobro!
Organizatorzy akcji: Ilona Kanik, Iwona Maeser, Katarzyna Sordyl, Olga Łozińska-Marek, Ewa Konior-Zawalonka