Święto Pluszowego Misia klas I-II

25 listopada w klasach I i II hucznie obchodzono Święto Pluszowego Misia.
Kilka dni wcześniej klasy przygotowywały się do obchodów – dekorowały korytarz szkolny wizerunkami misiów oraz ozdabiały wg własnego pomysłu wielkie plakaty z postaciami niedźwiadków.
Wiele dzieci wykonało na konkurs plastyczny projekt ogonka Kłapouchego.
W dniu święta klasy uczestniczyły w poszukiwaniu zagubionego ogona osiołka, który był ukryty na terenie szkoły. Znalezienie zguby było poprzedzone zadaniami do wykonania – najpierw w klasie, potem w świetlicy szkolnej, a następnie w bibliotece.
Tamże dzieci oglądały wystawkę książek z misiowymi bohaterami, słuchały fragmentów książki o Paddingtonie, podziwiały wykonane na konkurs ogonki Kłapouchego. Po wizycie w bibliotece klasy idąc za znakami szukały zguby osiołka. Odnalezienie jej było nagrodzone słodkościami.
Następnie już w swoich klasach uczniowie poznawali historię pluszowego misia, rozwiązywali zagadki oraz bawili się przyniesionymi pluszakami.