Laureaci konkursu wiedzy o Bielsku-Białej

W tym roku szkolnym już po raz 37 Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej zorganizowało Międzyszkolny Konkurs „Dziedzictwo kulturowe w regionie – konkurs wiedzy o Bielsku-Białej” edycja 2022.W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 25 uczniów szkół podstawowych z Bielska-Białej. Po etapie pisemnym, który odbył się 21 października w Bielskiej Szkole Przemysłowej wyłonionych zostało 5 najlepszych uczniów, którzy 28 października zmierzyli się w finale ustnym. Ten etap ostatecznie zdecydował o kolejności miejsc.

Podczas zmagań finałowych okazało się, że nasze uczennice są najlepsze i zajęły pierwsze trzy miejsca.

Wiktoria Nieć z klasy 8d zajęła          I miejsce

Agata Pawlas z klasy 8f zajęła          II miejsce

Maja Piecha z klasy 6c zajęła          III miejsce

14 listopada 2022 roku nasze laureatki udały się do Sali Sesyjnej bielskiego Ratusza aby odebrać nagrody.  Uroczystego wręczenia nagród dokonał Jarosław Klimaszewski Prezydent Bielska-Białej, Przemysław Smyczek – Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji oraz Małgorzata Kilijan członek zarządu TMZBB. Całą uroczystość prowadził dr Rafał Butor. Jak podkreślił Prezydent, uczennice te należą do wąskiego grona młodych ludzi najlepiej  znających historię i kulturę swojego miasta.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!