Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 14 października 2022 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie dzieci klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 13. W tym roku pani dyrektor pasowała mieczem 74 uczniów.

Zanim ta chwila nastąpiła, dzielne pierwszaki dowiedziały się, że pasowanie nie ma nic wspólnego z pasem, który miałaby przynieść pani dyrektor. Następnie musiały wykonać kilka zadań, rozwiązać zagadki i odpowiedzieć na ważne pytania, np.: „Co to znaczy uczeń kulturalny, wzorowy ?”. Wszystko zaliczyły śpiewająco, a w nagrodę otrzymały dyplomy i słodkie upominki. Teraz pełnoprawni uczniowie klas 1a, 1b i 1c dumnie maszerują do szkoły i już bez tremy nucą: „Puk, puk, to ja, mały uczeń-pierwszaczek,                puk, puk, to ja, taki dzielny uczniaczek…”. Wychowawcy: pani Kasia, Ewa i Ilona, też dumne z postępów i talentów swoich wychowanków, życzą im POWODZENIA!