Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ich celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Nasza szkoła otrzymała 130 000,00 zł dofinansowania w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Pomoce zakupione w ramach programu:

• Drukarka 3D Pracowni Druku 3D SkriLab
  • Pracownia Druku 3D SkriLab
  • Zestaw edukacyjny Arduino
  • Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1
  • Aparat fotograficzny Canon M50 Mark II
  • Statyw do aparatu i kamery
  • Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini
  • Mikroport Saramonic Blink 500 B1
  • Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
  • Laptop DELL Vostro i5 8GB 256SSD
  • Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką