Rozstrzygnięcie międzynarodowego polsko-czesko-słowackiego konkursu z cyklu „Tworzymy Własne Wydawnictwo”

Dnia 7 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie z cyklu Tworzymy Własne Wydawnictwo. W tym roku temat konkursu brzmiał: „O czym szumią drzewa”. Rozstrzygnięcie konkursu zostało połączone z obchodami Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat ekologii.

W etapie krajowym udział wzięło 22 uczniów ze szkół podstawowych z Bielska-Białej, z Czechowic-Dziedzic, z Godziszki oraz z Żywca. Na konkurs wpłynęło 16 prac. Jury w składzie: dyrektor Katarzyna Ruchała, Ludmiła Pietras i Katarzyna Kordas, a także poeta i literat Franciszek Nastulczyk wybrało najciekawsze od względem treści i szaty graficznej książki.

Szczególnie nam miło, że nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca oraz wyróżnienia.

Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły w etapie krajowym:

II KATEGORIA

I miejsce – Anna Wierzbanowska, Marta Wierzbanowska z kl. 8a za książkę „Will ratuje świat”(opiekun p. Wioleta Oleksy-Nocoń).

II miejsce – Agata Pawlas za książkę „Exter” z kl. 7f(opiekunowie: p. Ewa Konior-Zawalonka i p. Wioleta Oleksy-Nocoń).

Wyróżnienie – Malwina Konieczna, Izabela Brączek z kl. 8b  za książkę „Szepty gwiazd”(opiekun p. Dorota Górna-Król).

Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły w etapie międzynarodowym:

II KATEGORIA

II miejsce – Anna Wierzbanowska, Marta Wierzbanowska z kl. 8a za książkę „Will ratuje świat” (opiekun p. Wioleta Oleksy-Nocoń).

wyróżnienie – Agata Pawlas za książkę „Exter” z kl. 7f (opiekunowie: p. Ewa Konior-Zawalonka i p. Wioleta Oleksy-Nocoń).

Serdecznie gratulujemy laureatom i zachęcamy gorąco innych uczniów do spróbowania swoich sił pisarskich.