XII Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych

Jak rozbudzić wśród młodzieży zainteresowanie językiem obcym, podnieść ich poziom umiejętności językowych czy wzbogacić wiedzę o krajach anglojęzycznych?

Oczywiście, biorąc udział w konkursach! Konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej daje możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami i wiedzą. 

W pierwszym etapie zmagań, w marcu 2022, wzięło udział ponad 800 uczniów, reprezentujących bielskie szkoły, ale też z Jasienicy, Czechowic-Dziedzic i wielu innych miejscowości. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą gramatyczną i leksykalną, ale również znajomością  elementów wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego (na II etapie konkursu). W tym roku szkolnym pytania te dotyczyły Australii.

Dominika Rzeszutek – uczennica klasy 8f – zajęła III miejsce, zdobywając tytuł laureata. Osiągnięty wynik świadczy o posiadaniu szerokiej wiedzy, jest dowodem na sumienną i pilną pracę. Jesteśmy z Ciebie dumni. Gratulujemy zajęcia wysokiego miejsca oraz życzymy wielu dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *