Akcje Szkolnego Koła Caritas

Akcje Szkolnego Koła Caritas działającego w Szkole Podstawowej nr 13 w Bielsku-Białej:1. Zbiórka art.spożywczych i przemysłowych dla domu dziecka „Dom z nadzieją” w Bielsku-Białej. Przekazaliśmy rekordową ilość artykułów – zdaniem Dyrekcji Domu Dziecka, a to dzięki wspaniałym darczyńcom naszej szkoły.

2. Kiermasz ciast w kościele i otwarcie „Kawiarenki pod plebanią”. Dzięki zaangażowaniu młodych wolontariuszy i pomocy ludzi dobrej woli, zorganizowaliśmy kiermasz ciast i prowadziliśmy w niedzielę kawiarenkę. Można było usiąść i porozmawiać przy kawie, którą serwował ks.Tomasz, herbacie i domowym cieście. Dla dzieci było też kakao i lemoniada. Dochód z kiermaszu blisko 4 tys.zł zostanie przekazany częściowo dla Jordana z Republiki Środkowej Afryki (adopcja trwa 3 rok), a częściowo na akcje wolontariuszy i letni wypoczynek.

3. Akcja „Sprzątanie grobów”. Jak co roku przed Świętem Zmarłych sprzątaliśmy i dekorowaliśmy opuszczone groby na naszym cmentarzu parafialnym Bielsko-Biała Lipnik.