Pola Nadziei 2021

W poniedziałek 11 października obyła się w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej inauguracja kampanii Pola Nadziei 2021, której głównym celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ludzi chorych i cierpiących na nieuleczalne choroby. Organizatorem akcji jest Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne, które prowadzi w Bielsku-Białej stacjonarne Hospicjum im. Jana Pawła II i od dwóch lat także hospicjum domowe. W ramach akcji zbierane są fundusze na hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, które utrzymuje się głównie z darowizn.

Klasa 3d naszej szkoły wraz z wychowawcą miała okazję uczestniczyć w tej uroczystości. Nabożeństwo, które prowadził bp Piotr Greger zakończyło się tradycyjnym rozdaniem cebulek żonkili, które są symbolem ruchu hospicyjnego. Uczniowie otrzymane cebulki kwiatów zasadzili przed szkołą na znak serca pełnego chęci niesienia pomocy. Przez cały trwający rok szkolny będą czynnie angażować się w tą akcję.