Dzień Otwarty koszarach 18 batalionu powietrzno-desantowego

8 października 2021 r. klasy 2a i 3c udały się z wizytą do koszar wojskowych 18 BPD. W tym dniu bielscy Spadochroniarze obchodzili swoje Święto. Jak co roku obchody święta batalionu, odbyły się w formie Capstrzyku podczas, którego został odczytany Apel Poległych i została oddana salwa honorowa. Był to też Dzień Otwartych Koszar w którym mogły uczestniczyć dzieci i młodzież z całego województwa.

Dzieci mogły z bliska podziwiać sprzęt wojskowy oraz policyjny, porozmawiać z żołnierzami, zobaczyć jak jeżdżą na motorach i jak się maskują. Chętni wsiadali do wozów pancernych, oglądali karabiny, przymierzali spadochrony, a także pokonywali tor przeszkód i wspinali się na ściance. Każdy odważny i sprawny uczeń otrzymał dyplom i uzyskał tytuł KOMANDOSA.