Wyniki konkursu dotyczącego znajomości baśni H. Ch. Andersena

Konkurs został przeprowadzony dn. 2 czerwca 2021. Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas IV: (IVa-5,  IVc-7).

Pytania konkursowe (ok. 30 z danej baśni) dotyczyły znajomości treści pięciu baśni H. Ch. Andersena: Calineczki, Dzikich łabędzi, Brzydkiego kaczątka, Słowika i Dziewczynki z zapałkami. Forma konkursu przypominała popularny teleturniej „Jeden z dziesięciu”.

Uczniowie wykazali się bardzo szczegółową znajomością 5 baśni znanego duńskiego baśniopisarza. Okazało się, że uczniowie: Wiktor Majka z IVa, Lena Adamczyk z IVc i Paulina Krzak z IVc znali odpowiedzi na wszystkie pytania, nawet te najtrudniejsze.

Aleksandra Marcelińska i p. Wioletta Oleksy-Nocoń, które zorganizowały ten konkurs, postanowiły przyznać trzy pierwsze miejsca oraz dwa wyróżnienia.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Wiktor Majka (kl. IVa), Lena Adamczyk (kl. IVc), Paulina Krzak (kl. IVc)

wyróżnienia: Zofia Pow (kl. IVa), Sara Milewska (kl. IVa)

Serdecznie gratulujemy!!!