Sukces młodych pisarzy z SP-13

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie napisali bardzo ciekawe i intrygujące książki na  XXII KONKURS Z CYKLU TWORZYMY WŁASNE WYDAWNICTWO „Moje miasto – historia niekoniecznie prawdziwa”

W tym roku – związku z 70. rocznicą połączenia Bielska i Białej uroczyste rozstrzygnięcie tego konkursu miało miejsce  dnia 15 czerwca 2021 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Jury w składzie: Z-ca Prezydenta Miasta Adam Ruśniak, Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Przemysław Smyczek oraz przedstawiciele Organizatora: Łucja Ruchała i Ludmiła Pietras, przyznało nagrody i wyróżnienia dla autorów najlepszych książek pod względem warsztatu pisarskiego oraz edytorstwa.

Na gali dyrektor Książnicy Beskidzkiej  Bogdan Kocurek powiedział, że w tym konkursie od lat wiodącą szkołą jest Szkoła Podstawowa nr 13 w Bielsku-Białej oraz podkreślił fakt, że z naszej szkoły wpłynęło najwięcej książek.

Szczególnie nam miło, że nasi uczniowie uzyskali II, III miejsca oraz wyróżnienia. Nasi podopieczni wrócili bardzo zadowoleni z uroczystej gali wręczania nagród oraz z mocnym postanowieniem, że za rok również wezmą udział w tym niezwykle interesującym konkursie.

II KATEGORIA

II miejsce – DOROTA CHROBAK, NADIA GRIGORJAN za książkę Tajemniczy las Szkoła Podstawowa nr 13 w Bielsku-Białej (opiekun p. Aleksandra Marcelińska).

III miejsce – AGATA PAWLAS za książkę Niewiedza czy nienawiść? Szkoła Podstawowa nr 13 w Bielsku-Białej (opiekun p. Wioleta Oleksy-Nocoń i p. Ewa Konior-Zawalonka).

Wyróżnienie – MARCIN WÓJCICKI, EMILIA STANEK  za książkę Żółty notes Szkoła Podstawowa nr 13 w Bielsku-Białej (opiekun p. Wioleta Oleksy-Nocoń).

Serdecznie gratulujemy Dorocie, Nadii, Agacie, Marcinowi i Emilii oraz życzymy dalszych sukcesów na polu literackim i nie tylko.

Zachęcamy gorąco innych uczniów do spróbowania swoich sił pisarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *