„Niektórzy lubią poezję” – wyniki konkursu

Tegoroczna, VII edycja konkursu recytatorskiego „Niektórzy lubią poezję”, którego uczestnicy interpretowali wiersze Wisławy Szymborskiej była edycją internetową. Zgłoszenia wraz z prezentacją wybranego wiersza przysyłane były do nas za pośrednictwem Internetu. Termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 12 lutego br., natomiast ocena prezentacji przez jury odbyła się 17 lutego br. w Miejskim Domu Kultury – Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Honorowy patronat nad konkursem objęła, jak co roku, Fundacja Wisławy Szymborskiej.

Do konkursu zostało zgłoszonych 69 wykonawców z województwa śląskiego i małopolskiego. W kategorii recytacji wpłynęły 57 prezentacje uczniów ze szkół średnich, a w kategorii poezji śpiewanej – 12 zgłoszeń.

Wyróżnienie w konkursie recytatorskim on-line organizowanym przez Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej „Niektórzy lubią poezję” – konkurs recytatorski poezji Wisławy Szymborskiej otrzymała uczennica klasy VIII b, Ania Kasztura za recytację wiersza Wisławy Szymborskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *