Rozstrzygnięcie konkursu „Tworzymy Własne Wydawnictwo”

W piątek 2 października 2020 r. w Książnicy Beskidzkiej odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia XXI międzynarodowego konkursu Tworzymy Własne Wydawnictwo.

Ze względu na epidemię konkurs zorganizowany w roku szkolnym 2019-2020 został rozstrzygnięty z opóźnieniem (zamiast jak co roku w maju).

Tematem tegorocznego konkursu były „Duchy”. W konkursie wzięło udział 28 dzieci, nadesłano 22 prac. Jury wybrało najciekawsze pod względem merytorycznym i edytorskim prace.

Bardzo się cieszymy, że nasi napisali piękne i ciekawe książki pod względem literackim i artystycznym, i uzyskali I, II, III miejsca oraz wyróżnienie.

Nagrodzeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13:

I kategoria:

I miejsce
Michał Papuga z 7a (autor tekstu), Marta Wierzbanowska z 7a (autorka ilustracji)  za książkę „Labladuch”, opiekun p. Wioletta Oleksy-Nocoń.

II miejsce
Agata Pawlas z 6f (autorka tekstu i ilustracji)  za książkę pt.: „Zagadka dziadka ”, opiekun p. Wioletta Oleksy-Nocoń.

II kategoria:

I miejsce
Natalia Stojanowska z 8c (autorka tekstu i ilustracji) za książkę pt.: „Itaka”, opiekun p. Aleksandra Marcelińska.

III miejsce

Wiktor Matuszek z 8c (autor tekstu), Natalia Białek z 8c (autorka ilustracji) za pracę pt. „Uczone duchy przeszłości”, opiekun p. Aleksandra Marcelińska.

Wyróżnienie
Malwina Kędroń z 8c (autorka tekstu i ilustracji) za pracę pt. „Kwiat paproci”, opiekun p. Aleksandra Marcelińska.

Natalia Stojanowska, Wiktor Matuszek i Malwina Kędroń aktualnie są uczniami klas pierwszych liceum, ale w ubiegłym roku szkolnym uczęszczali do kl. 8c i ta klasa została wpisana na liście.

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów pisarskich.