VII Festiwal Słowa „Razem w chmurach poezji”

W dniach 3-5.03 2020 r. odbył się organizowany przez Szkołę Podstawową nr 13 i Dom Kultury w Lipniku VII Festiwal Słowa „Razem w chmurach poezji”.

Prezentacje uczestników oceniało jury w składzie: pani Natalia Firlej – pedagog i muzyk, współpracująca m. in. z Teatrem Polskim, Domem Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, pan Eugeniusz Jachym – aktor Teatru Banialuka oraz pani Zofia Cichowlaz – pedagog, bibliotekarz.

Uczniowie z Bielska-Białej oraz regionu prezentowali się podczas trzech dni festiwalu w kategoriach:

3.03. – „Mistrz Pięknego Czytania”

4.03. –  turniej recytatorski oraz wywiedzione ze słowa

5.03. –  piosenka artystyczna

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wszystkich kategoriach konkursu i zdobyli liczne nagrody.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

„Mistrz Pięknego Czytania”

Kat. IV-VI – Izabela Pędrys – III miejsce

Kat. VII–VIII – Natalia Białek – II miejsce, Anna Bielnik – III miejsce, Maja Lejawka – wyróżnienie.

Turniej recytatorski

Kat.  IV-VI – Izabela Pędrys – I miejsce, III miejsce – Emilia Siedlaczek

Kat. VII-VIII – Oliwia Maga – I miejsce, Anna Kasztura – III miejsce

Piosenka artystyczna

Julia Kubica – I miejsce, Anna Kasztura – I miejsce, duet Maja Lejawka i Katarzyna Lisak – III miejsce.