Wspomnienie poetycko-muzyczne „Pamięć i nadzieja”

Każda rocznica wybuchu II Wojny Światowej zmusza człowieka do chwili refleksji i zadumy. Ta wielka katastrofa człowieczeństwa wywarła olbrzymi wpływ na naszą współczesność i odcisnęła piętno na wszystkich, kolejnych pokoleniach.

Nasz naród i nasze państwo ucierpiały w czasie wojny w sposób szczególny i naszym obowiązkiem jest pielęgnować i czcić pamięć wszystkich tych, którzy za Polskość płacili życiem.

W piątek, czwartego października , a potem w poniedziałek siódmego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wspomnienie poetycko-muzyczne  „Pamięć i nadzieja” poświęcone  80-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Refleksyjne wiersze i wzruszające utwory muzyczne były próbą podtrzymania w naszych sercach i umysłach pamięci o tych tragicznych chwilach z naszej historii. Była, jest to jedyna często forma spłaty długu wdzięczności dla tych wszystkich, którzy wystąpili przeciwko tyranii i złu, abyśmy my, dzisiaj mogli żyć wolni i bezpieczni.

Takie chwile budują więź między pokoleniami, a także poczucie tożsamości narodowej. Z punktu widzenia kształtowania właściwych postaw u młodych ludzi są po prostu bezcenne.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką  pani Marzeny Chromiec-Grzybowskiej i pana Olafa Pękali przypomnieli nam te tragiczne chwile z nadzieją, że skłonią one widzów do refleksji i zadumy nad losami ojczyzny i jej obrońców.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *