Wydarzenia i osiągnięcia 2018/2019

Wydarzenia i osiągnięcia Szkoły Podstawowej nr 13 w roku szkolnym 2018/2019.

Data Wydarzenia szkoły lub osiągnięcia uczniów
18.10.2018 r. Miejski Konkurs „Bajarz Roku”- Karolina Tereszczak – III miejsce

Międzyszkolny Konkurs Poezji Joanny Kulmowej – Karolina Tereszczak – wyróżnienie.

5.11.2018 r. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego – do drugiego etapu przeszli następujący uczniowie: Maja Malarz, Magda Maślanka, Wiktoria Warot.
6.11.2018 r. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki – do drugiego etapu przeszedł uczeń: Norbert Kolud
9.11.2018 r. Uroczysta akademia z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
11.11.2018r. Reprezentowanie szkoły na obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Aleksandrowicach. (Msza oraz przemarsz na cmentarz wojskowy i apel ku czci poległych żołnierzy). 3 uczniów z klasy 3B gim.
19.11.2018 r. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii – do drugiego etapu przeszli następujący uczniowie: Marta Ślęczka, Michał Szczotka
20.11.2018 r. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla Gimnazjum – do drugiego etapu przeszedł uczeń: Jakub Wiśniewski
21.11.2018 r. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego – do drugiego etapu przeszła uczennica: Agata Goliasz
22.11.2018 r. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii dla Gimnazjum – do drugiego etapu przeszedł uczeń: Paweł Konior
26.11.2018 r. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii – do drugiego etapu przeszła uczennica: Kinga Szwabowicz
27.11.2018 r. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii – do drugiego etapu przeszła uczennica: Emilia Babińska
7.12.2018 r. Konkurs Wiedzy o Szkocji, dla klas IV-VI:

I miejsce – Maria Bielnik , Karina Dudek  ( klasa 5e – miejsce ex aequo z klasą 4b)

II miejsce – Bogusława Zembala, Paulina Sołtys (klasa 4c – miejsce ex aequo z klasami 6b oraz 5c)

14.12.2018 r. XII Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych – organizowany przez:  ZSO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej. II etap: Agata Goliasz, Jakub Wiśniewski.
14.12.2018 r. Zakwalifikowanie się do finału Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora V LO w Bielsku-Białej.
15.12.2018 r. Laureaci konkursu „Dziedzictwo Kulturowe Regionu – Konkurs Wiedzy o Bielsku-Białej”:

Wiktoria Warot z 8c – I miejsce

Bartosz Lekki z 3a gim – II miejsce

Michał Englert z 8c – III miejsce

Finalistka:

Małgorzata Malarz z 5d – VI miejsce

Miejski Ogólnoszkolny Konkurs „Bajarz Roku”

Michał Englert z 8c – II miejsce

16.12.2018 r. Piłka nożna – IX miejsce w zawodach międzyszkolnych
20.12.2018 r. Tenis stołowy- II miejsce drużynowo. Indywidualnie: Zawada Jakub II miejsce, Lekki Bartosz IV miejsce. Zakwalifikowanie się do zaw. rejonowych.
13.01.2019 r. Jasełka w Domu Kultury w Lipniku z okazji „Lipnickiego kolędowania”
21.01.2019 r. Jasełka szkolne – apel świąteczny
25.01.2019 r. Miejskie igrzyska Młodzieży w Pływaniu – I miejsce chłopcy, II miejsce dziewczynki
29.01.2019 r. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego – do rejonowego etapu przeszły uczennice: Maja Malarz i Wiktoria Warot.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki – do rejonowego etapu przeszedł uczeń: Norbert Kolud

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii dla Gimnazjum – do rejonowego etapu przeszedł uczeń: Paweł Konior

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii dla Gimnazjum – do rejonowego etapu przeszła uczennica: Emilia Babińska

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii dla Gimnazjum – do rejonowego etapu przeszła uczennica: Kinga Szwabowicz

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii dla Szkół Podstawowych – do rejonowego etapu przeszła uczennica: Marta Ślęczka

01.02.2019 r. Miejskie Igrzyska Dzieci – pływanie sztafetowe dziewcząt – II miejsce – Z. Babińska, N. Grigorian, W. Janik, L. Leśna, A. Król, P. Leśna, M. Malarz, Z. Tymińska, pływanie sztafetowe chłopców – II miejsce: F. Bobkiewicz, M. Borkowski, S Frysz, K. Dolata, D. Gołębiewski, F. Janik, J. Lejawka, M. Papuga.

Szkolny konkurs dotyczący znajomości baśni H. Ch. Andersena – Izabela Pędrys, Liliana Konieczna – 3 miejsce

01.02.2019 r. Odbył się etap rejonowy WKP z Historii (Gimnazjum) -jeden uczeń zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego
01.02.2019 r. Cybermanewry – III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Technologicznym – Z. Flis-Flisiński, J. Wiśniewski, D. Margas, K. Krzyzowski.
04.02.2019 r. Regionalny Konkurs Wiedzy O Teatrze „XI Bielskie Teatralia”- finaliści: P. Luzak, K. Modzelewska, E. Pietrzak, K. Szwabowicz, M. Konewka, T. Kosman, J. Widerska, B. Czanderna, W. Jarecka, Z. Becker, M. Zaborowska, A. Makuch.
04.02.2019 r. Szkolny konkurs „Poezja pod Groniczkami” – Izabela Pędrys – wyróżnienie.
08.02.2019 r. VI Festiwal Słowa „Razem w Chmurach Poezji”

Kategoria „Mistrz Pięknego Czytania”

Anna Kasztura – II miejsce

Colleen Hampel – II miejsce

Kategoria „Konkurs Recytatorski”

Anna Kasztura – I miejsce

Kategoria „Piosenka Artystyczna”

Anna Kasztura – II miejsce

17.02.2019 r. Mistrzostwa Bielska-Białej Szkół Podstawowych w Gimnastyce Sportowej – I miejsce – O. Hołdyk, K. Błasiak, M. Słaboszewska, A. Kasztura, A Linnert, A. Król
08.03. 2019 r. Międzyszkolny Konkurs „Zwyczajne i niezwyczajne kobiety w historii Polski”

Kategoria: konkurs krasomówczy „Wyjątkowe kobiety w historii naszego miasta” Michał Englert – I miejsce

Kategoria: konkurs wiedzy o Bielsku-Białej

Wiktoria Warot – I miejsce

Michał Englert – II miejsce

Kategoria: konkurs plastyczny „Pozdrowienia z Bielska-Białej”

Natalia Białek – wyróżnienie

Weronika Stachura – wyróżnienie

11.03.2019 r. Konkurs Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym (BRD) – zakwalifikowani do etapu powiatowego M. Harańczyk,  J. Klaja, A. Zbytniewski,
K. Jędrusik.
12.03.2019 r. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego – laureatką uczennica klasy VIII c Wiktoria Warot

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii dla Gimnazjum – laureat uczeń klasy IIIB Paweł Konior

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii dla Szkół Podstawowych –  laureatka uczennica klasy VIIIc  Marta Ślęczka

Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Język Polski/ Szkoła Podstawowa – Maja Malarz kl. VIIIa

Matematyka/ Szkoła Podstawowa – Norbert Kolud VIIIc

Chemia/ Gimnazjum – Emilia Babińska kl. IIIC

Biologia/ Gimnazjum – Kinga Szwabowicz kl. IIIA

12.03.2019 r. Zawody 1/2 Finału woj. Śląskiego – pływanie drużynowe dziewcząt – III miejsce- Babińska Zuzanna, Grigorij Nadia, Janik Weronika, Król Antonina, Leśna  Lena, Malarz Milena, Sikora Urszula, Tymiński Zuzanna

Chłopcy:  III miejsce – Bonkiewicz Filip, Janik Franciszek, Borkowski Mikołaj, Dolata Konrad, Frysz Sebastian, Gołębiowski Dawid, Lejawka Jakub, Papuga Michał

15.03.2019 r. Ogólnopolska Młodzieżowa Olimpiada Informatyczna – do etapu drugiego przeszedł W. Matuszek
15.03.2019 r. XVI Międzyszkolny Konkurs  Czytelniczy „Czytamy Lektury” dla uczniów klas czwartych – Colleen Hampel – I miejsce, Agata Pawlas – V miejsce.
27.03.2019 r. I miejsce w XIV Regionalnym Konkursie  „Z chemią na ty” – Emilia Babińska
02.04.2019 r. VI Festiwal Słowa, kat. turniej recytatorski: II miejsce Karolina Tereszczak, III miejsce Michał Englert

Mistrz Pięknego Czytania:
I miejsce Michał Englert,  wyróżnienie: Zofia Wilczyńska i Oliwia Paczyńska

02.04.2019 r. Konkurs dotyczący znajomości baśni H. Ch. Andersena dla kl. IV:

I miejsce – Collen Hampel

II miejsce – Kamila Lasko

III miejsce – Izabela Pędrys, Liliana Konieczna

wyróżnienia – Miłosz Sieczek, Matylda Hochałus, Dominika Konieczna, Krzysztof Konior

29.04.2019 r.

 

Ogólnopolski konkurs z chemii Galileo organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej.

Wiktoria Warot kl. 8c – 4 miejsce  – tytuł laureata

Emilia Barabasz kl. 8c – 10 miejsce – tytuł laureata

29.04.2019r.

 

Zuzanna Pilarz – I miejsce w międzyszkolny konkursie plastycznym „Kartka wielkanocna”.
29.04.2019 r.

 

Anna Kasztura – wyróżnienie w I Przeglądzie Wokalnym „Z piosenką przez świat”.
29.04.2019 r.

 

Laureaci XX edycji międzynarodowego konkursu Tworzymy Własne Wydawnictwo:

I miejsce ex aequo:
Wiktor Matuszek (autor tekstu), Natalia Białek (autorka ilustracji) z kl. 7c  za książkę pt. Zawsze słuchaj mamy, bo…
Natalia Stojanowska (autorka tekstu i ilustracji) z 7c za książkę pt.: Moja dusza, Twoje ciało?

II miejsce Malwina Kędroń z kl. 7c (autorka tekstu i ilustracji) za książkę pt. Nastoletnia Lily Smith

Wyróżnienie za ilustracje Róża Kędroń  z 5f (autorka tekstu i ilustracji) za książkę pt.: Niezwykłe losy Dorotki , Wyróżnienie Maja Lejawka (autorka tekstu), Maja Durbajło (autorka ilustracji) z kl. 7a za książkę pt.: Pod taflą.

08.05.2019 r. Konkurs Matematyczny „Kangur” – wyróżnienia: B. Mąka,
A. Fabiański, M. Wójcicki, D. Konior, M. Papuga, A. Kowrygo, K. Goliński, Z. Grubecka, D. Goleniowski, M. Bielnik, M. Maślanka, N. Kolud, J. Wiśniewski.
14.05.2019 r. XXVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”

Nagroda specjalna ( Nagroda Dyrektora GOK Świnna) 

Wiktor Matuszek, kl. VIIc,

Malwina Kędroń, kl. VIIc,

Wyróżnienie Dyrektora

Anna Komędera, kl. VIIIb,

Mam, tata i ja

wyróżnienie Magdalena Furman, kl. IVc

Kategoria rysunek malarstwo 10-12  lat

I miejsce – Malwina Kędroń, kl. VIIc,

I miejsce – Liliana Stano, kl. IVa

Kategoria rysunek malarstwo 13-15 lat

I miejsce – Maja Durbajło, kl. VIIa,

I miejsce – Aleksandra Ciebiera, kl. 3A (gim.),

II miejsce -Kornelia Kocjan, kl. 3A (gim.),

wyróżnienie – Wiktoria Mangone, kl. 3C (gim.),

wyróżnienie Natalia  Białek, kl. VIIc,

wyróżnienie Eliza Glądys, kl. 3B (gim.)

Kategoria kolaż – wyklejanka 7-9 lat

wyróżnienie Julia Syc, kl. IVb

Kategoria kolaż – wyklejanka 10-12 lat

III miejsce Emilian Wszołek, kl. Vc,

wyróżnienie Wiktor Dworak, kl. IVe,

wyróżnienie Coleen Hampel, kl. IVc

Kategoria makieta 7-9 lat

wyróżnienie Izabela Pędrys, kl. IVa,

wyróżnienie Oliwia Paczyńska, kl. IVc,

wyróżnienie Jakub Szoblik, kl. IVd,

wyróżnienie Maciej Tobias, kl. IIIa

Kategoria makieta 10-12 lat

II miejsce Nikola Waleczek, kl. Vf,

III miejsce Jakub Hankus, kl. IVb,

wyróżnienie Jakub Łyczko, kl. Vf,

wyróżnienie Maja Harańczyk, kl. Ve,

wyróżnienie Jagoda Klaja, kl.Ve,

wyróżnienie Szymon Tobias, kl. IVf,

wyróżnienie Maja Świątnicka, kl. IVa

Kategoria makieta 13-15 lat

I miejsce Natalia Hanula, kl. VIIb,

II miejsce Wiktoria Kubica, kl. VIIb,

wyróżnienie Oliwia Kłoda, kl. VIIa

Kategoria poezja proza 10-12 lat

III miejsce Milena Grzywa, kl. IVd,

III miejsce Karina Dudek, kl. Ve,

wyróżnienie Izabela Pędrys, kl. IVa,

wyróżnienie Wiktor Matuszek, kl. VIIc,

Kategoria poezja proza 13-15 lat

I miejsce Karolina Kryska, kl.3A (gim.)

I miejsce Natalia Sobańska, kl. 3C (gim.),

II miejsce Weronika Łozińska, kl. 3A (gim.)

III miejsce Weronika Łozińska, kl. 3A (gim.)

III miejsce Aleksandra Laskowska, kl. 3B (gim.)

Kategoria poezja proza 16-18 l.

I miejsce Agata Goliasz, kl. 3C (gim.),

I miejsce Patrycja Luzakl, kl. 3B (gim.),

II miejsce Agnieszka Biel, kl. 3C (gim.),

Kategoria fotografia 13-15

wyróżnienie Natalia Sobańska, kl. 3C (gim.)

16.05.2019 r. Finalistki Międzynarodowego Konkursu Biblijnego – Patrycja Kanik, Weronika Kamińska
20.05.2019 r. IV miejsce w Międzyszkolnych zawodach piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły nr 38.
21.05.2019 r. II miejsce w „Festiwalu Książki” Kategoria „Inscenizacja przedstawienia”. Uczniowie biorący udział: Antonina Kowrygo, Dominika Sieczek, Agata Pawlas, Stanisław Żak, Colleen Hampel,
Indywidualnie Colleen Hampel I miejsce w kategorii „Praca plastyczna”.
24.05.2019 r. V miejsce w Międzyszkolnych zawodach piłki nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących.
25.05.2019 r. II miejsce w Międzyszkolnych zawodach piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13 w Bielsku-Białej.
28.05.2019 r. XXVI Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa  Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego

I miejsce kat. szkół podstawowych,

I miejsce – Korowód w kat. Szkół Podstawowych

31.05.2019 r. Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora w ramach obchodów „Roku Moniuszkowskiego 2019” – I miejsce – Wiktoria Kotlarczyk 7b II miejsce – Anna Bielnik 7c , III miejsce – Oliwia Lukas 7b, wyróżnienie – Maja Durbajło 7a, Julia Kubica 7b
04.06.2019 r. Milena Gajda z 5e zajęła III miejsce w VI Międzyszkolnym Dyktandzie dla uczniów klas IV-VIII o tytuł Bielskiego Mistrza Ortografii 2019 (organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 24 w Bielsku-Białej)
07.06.2019 r. Konkursy ortograficzne dla uczniów z kl. IV, V, VI i VII.
MISTRZEM ORTOGRAFII KL. IV została

Agata Pawlas (kl. IVf)

II miejsce Colleen Hampel (kl. IVc)

III miejsce Hanna Brzeźny (kl. IVe)

wyróżnienia Urszula Sikora (kl. IVf)

Rafał Górski  (kl. IVb) – 5 pomyłek

MISTRZEM ORTOGRAFII KL. V

została Milena Gajda  (kl. V e)

II miejsce Dominika Rzeszutek (kl. Vf)

III miejsce Michał Tkocz  (kl. Vf)

MISTRZEM ORTOGRAFII KL. VI

została Anastazja Baniewska  (kl. VI a)

II miejsce Magdalena Mikołajczyk (kl. VIc)

III miejsce Karolina Kucharczyk  (kl. VIb)

– Wzięło w nim udział 21 uczniów.

MISTRZEM ORTOGRAFII KL. VII

został Oliwer Wawak  (kl. VII c)

II miejsce Julia Kubica (kl. VII b)

III miejsce Oskar Lupa  (kl. VIIb)

wyróżnienia Wiktoria Kotlarczyk (kl. VIIb)

Jakub Grzegorczyk (kl. VIIb)

11.06.2019 r. Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w pływaniu – I miejsce w sztafecie chłopców starszych: M. Boratyński, M. Chmielniak, B. Polakowski, J. Zawada,

III miejsce w sztafecie chłopców młodszych: M. Borkowski, C. Błasiak,

J. Lejawka, K. Dolata,

III miejsce w sztafecie dziewcząt starszych: M. Malarz, M. Chrobak, W. Hołdyk, P. Leśna,

III miejsce w sztafecie dziewcząt młodszych: M. Kowalczyk, W. Janik, J. Bobkiewicz, N. Grigorian

11.06.2019 r. Milena Gajda – bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FOX”,
12.06.2019 r. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur
Kategoria Maluch – klasy III i IV: Bartosz Mąka, Adam Fabiański, Maja Klajner

Kategoria Beniamin – klasy V: Marcin Wójcicki, Dawid Konior, Michał Papuga, Antonina Kowrygo, Kamil Goliński, Zofia Grubecka, Dawid Gołębiowski, Maria Bielnik

Kategoria Kadet – klasy VII i VIII: Magda Maślanka, Norbert Kolud

III miejsce we współzawodnictwie sportowym Bielska-Białej

14.06.2019 r. Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

IV miejsce we współzawodnictwie sportowym Bielska-Białej – Miejskie Igrzyska Dzieci.

14.06.2019 r. VII Rejonowy Konkurs Plastyczny „Moja Pasja”

Laureatki: Eliza Glądys i Weronika Stachura 3B gimnazjum

Wyróżnienia: Wiktoria Kotlarczyk, Julia Kubica, Laura Eizenma, Natalia Hanula i Julia Kowalska

17.06.2019 r. Podziękowania dla szkoły za szczególne zaangażowanie w  realizację programu „Pola Nadziei”
17.06.2019 r. Projekt „Kobiety zwyczajne i niezwyczajne” II LO im. Adama Asnyka

Konkurs Fotograficzny  3 miejsce Dominika Stawinoga

17.06.2019 r. Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny (SP 24)  – Milena Gajda III miejsce

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich
Mąka Bartosz – wyróżnienie

17.06.2019 r. XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych ,,Świetlik 2019″

Klasy I

1. Pawlas Franciszek – nagroda
2. Jędrusik Kamil – wyróżnienie
3. Zarębski Jan – wyróżnienie
4. Buda Igor – wyróżnienie
5. Giżycki Stanisław – wyróżnienie

Klasy II

1. Lenart Bartłomiej – wyróżnienie
2. Piecha Emilka – wyróżnienie
3. Czaniecka Zofia – wyróżnienie
4. Czulak Szczepan – wyróżnienie
5. Janicki Oliwier – wyróżnienie
6. Pielesz Dawid – wyróżnienie
7. Krzak Paulina – wyróżnienie

Klasa III

1. Chrobak Mikołaj
2. Mąka Bartosz

Dodaj komentarz