Podsumowanie akcji „Pola Nadziei”

17 czerwca przedstawiciele naszej szkoły, czyli uczennice klasy 4c wraz z opiekunem, uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu 15. edycji programu Pól Nadziei, która odbyła się w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. W tegorocznej akcji uczestniczyły 62 szkoły i udało się zebrać ponad 182 tysiące złotych, które zostały przekazane na utrzymanie pacjentów w stacjonarnym hospicjum im.Św. Jana Pawła II.

W modlitwie uczestniczyli przedstawiciele szkół, samorządowcy i duchowni z Kościoła katolickiego i luterańskiego, a przewodniczył jej bp Piotr Greger, który powiedział: „Dziękuję za to, że macie w sobie i coraz bardziej kształtujecie postawę ludzi, dla których realizacja dobra nie jest pustym hasłem, ale konkretnym celem. Czujecie odpowiedzialność za tych, którzy są naznaczeni szczególnym krzyżem bólu i cierpienia. Jest w was nieocenione pragnienie niesienia pomocy tym, którzy potrzebują jej najbardziej ze wszystkich”. Od Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego otrzymaliśmy podziękowanie za szczególne zaangażowanie w realizację ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei 2019”.

Koordynator akcji Ilona Kanik