Co się działo w Szkolnym Kole Caritas?

W tym semestrze Szkolne Koło Caritas ponownie uczestniczyło w akcji „Tak, pomagam”, prowadząc zbiórkę żywności w sklepach. Udało nam się zebrać ok. 830 kg. Produkty zostały podzielone i przekazane potrzebującym.

Kolejna akcja, to wielkanocne warsztaty świąteczne, na których wykonaliśmy ponad 100 palm, by urządzić kiermasz. Oprócz palm, sprzedawaliśmy inne ozdoby i wypieki świąteczne. W ten sposób chcieliśmy uzyskać środki na organizowaną kolonię „Z Bogiem poznajemy Polskę-Mazury 2019”. A że kiermasze dobrze nam wychodzą, to zorganizowaliśmy również kiermasz książek, pomagając tym samym Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, zebraliśmy dla nich ok. 800 zł. Pomogliśmy również w zbiórce mniszka lekarskiego, wykonaniu i sprzedaży syropu oraz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został również na wyjazdy wakacyjne dzieci (rekolekcje).

W Dzień Matki 26 maja kilku z naszych wolontariuszy pomagało w Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Caritas w parku i na terenie BCK. Młodzież rozdawała słodycze, upominki, balony, pomagała w kiermaszach i pokazach pierwszej pomocy.

W maju 15 naszych wolontariuszy wzięło udział w 6-ciogodzinnym szkoleniu z zakresu wolontariatu. Były to warsztaty prowadzone przez panią z Teatru Grodzkiego.

Swoją działalność podsumowaliśmy wyjazdem na Święto Wolontariatu, które po raz ostatni odbyło się w Szczyrku. Tam podziękowania i nagrody książkowe otrzymali aktywni działacze naszego koła z rąk Koordynatora Centrum Wolontariatu Caritas ks.Tomasza Niedzieli. Byli to: Patrycja Kanik, Patryk Malinka, Dagmara Jakubiec, Emilia Klaja, Dominika Malarz i Paulina Kolasa. Dwie pierwsze osoby za swą wzorową aktywność na rzecz innych nagrodzeni zostali przez założyciela i opiekuna koła ks. Tomasza Mikociaka wycieczką-pielgrzymką do Włoch.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ludziom dobrej woli, którzy nas w tych akcjach wspierali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *