Laureaci XX edycji międzynarodowego konkursu Tworzymy Własne Wydawnictwo

W środę 8 maja 2019 r. w Książnicy Beskidzkiej odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia XX międzynarodowego konkursu Tworzymy Własne Wydawnictwo. Tematem tegorocznego konkursu były „Moje wędrówki po krainie fantazji”.

Jest nam niezmiernie miło, że nasi uczniowie napisali niezwykle interesujące i pięknie zilustrowane książki, z których aż 5 zostało wysoko nagrodzonych.

I KATEGORIA:

I miejsce ex aequo
Wiktor Matuszek (autor tekstu), Natalia Białek (autorka ilustracji) z kl. 7c  za książkę pt. Zawsze słuchaj mamy, bo… , opiekun p. Aleksandra Marcelińska.

I miejsce ex aequo
Natalia Stojanowska (autorka tekstu i ilustracji) z 7c za książkę pt.: Moja dusza, Twoje ciało?, opiekun p. Aleksandra Marcelińska.

II miejsce
Malwina Kędroń z kl. 7c (autorka tekstu i ilustracji) za książkę pt. Nastoletnia Lily Smith, opiekun p. Aleksandra Marcelińska.

Wyróżnienie za ilustracje
Róża Kędroń  z 5f (autorka tekstu i ilustracji) za książkę pt.: Niezwykłe losy Dorotki, opiekun p. Aleksandra Marcelińska.

Wyróżnienie
Maja Lejawka (autorka tekstu), Maja Durbajło (autorka ilustracji) z kl. 7a za książkę pt.: Pod taflą, opiekun p. Aleksandra Marcelińska.

Warto dodać, że tylko nieliczne książki zostały nagrodzone,

a nadesłanych prac na konkurs było aż 72, a w konkursie wzięło udział 96 uczniów!

Serdecznie gratulujemy młodym pisarzom wielkiego sukcesu i zachęcamy do dalszego rozwijania swojego talentu.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, atrakcyjne nagrody oraz dnia 3 czerwca 2019 r. pod opieką organizatorów pojadą na wycieczkę do Żyliny, gdzie odbędzie się międzynarodowy etap tego cieszącego się w naszej szkole dużym zainteresowaniem konkursu.