Wyniki konkursu „Z chemią na ty”

27 marca 2019 r. w Bielskiej Szkole Przemysłowej odbył się XIV Regionalny Konkurs Chemiczny „Z chemią na ty” pod honorowym patronatem Dyrektora Delegatury w Bielsku-Białej Kuratorium Oświaty w Katowicach. Wzięło w nim udział 35 najlepszych chemików z 17 szkół podstawowych i gimnazjów Bielska-Białej i regionu.  Emilia Babińska uczennica klasy IIIC gimnazjum zajęła I m-ce Konkurs składał się z dwóch części: praktycznej, podczas której uczestnicy identyfikowali związki chemiczne na podstawie reakcji charakterystycznych oraz z części teoretycznej, polegającej na rozwiązywaniu zadań w postaci testu multimedialnego.

Uczestników obowiązywała znajomość całego materiału objętego programem nauczania chemii w szkołach podstawowych i gimnazjalnych oraz umiejętność wykonywania prostych czynności laboratoryjnych.