Co nowego w SKKT?

Najpierw wróćmy do Żywca i Ślemienia. 24 listopada odwiedziliśmy żywiecki park i znajdujące się tam Mini Zoo. Potem pojechaliśmy do Ślemienia, by zwiedzać Skansen Wsi Żywieckiej, degustować domowe ciasto drożdżowe i uczestniczyć w warsztatach ludowych – malowania na szkle.

2 lutego 2019 r. zorganizowaliśmy kulig z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek w Łodygowicach i Biernej. To było prawdziwe pożegnanie z zimą, bo tylko tam był jeszcze śnieg. Dlatego zabawy na śniegu, zjazdy z górki były najlepszą niespodzianką. Tam też w Mini Zoo oglądaliśmy konie, kucyki, lamy, alpaki i inne zwierzaki.

23 marca powitaliśmy wiosnę wycieczką do Radzionkowa i Gliwic. W Muzeum Chleba w Radzionkowie można zobaczyć wszystko, tzn. zabytkowe urządzenia, przedmioty codziennego użytku, starą salę lekcyjną, gabinet dyrektora i inne domowe pomieszczenia. Tu uczestniczyliśmy w warsztatach wyplatania i pieczenia „plecionki”, pachniało chlebem na całą okolicę. Po lekcji kaligrafii rysikiem po tabliczce, otrzymaliśmy w prezencie zeszyt i można było zjeść nasze wypieki. W Gliwicach spacerowaliśmy po parku pełnym kwitnących krokusów, a potem przenieśliśmy się w tropiki, czyli podziwialiśmy egzotyczne rośliny, zwierzęta i ryby. Najbardziej podobały się rośliny kwitnące, bananowce, drzewa cytrusowe oraz olbrzymie palmy i kaktusy. Zachwycający był też świat podwodny. Warto tam być w różnych porach roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *