Tydzień Pól Nadziei 2018

W dniach 3-10 grudnia 2018 r. w naszej szkole miała miejsce akcja Tydzień Pól Nadziei połączona z kiermaszem świątecznym.

1 DZIEŃ

Omówienie w klasie z uczniami idei programowej oraz celów Pól Nadziei

Zwrócenie uwagi na cykliczny udział naszej szkoły w tej akcji, uświadomienie uczniom roli jaką spełniają w tej akcji (niesienie pomocy, wrażliwość, dobre uczynki)

2 DZIEŃ

„Nasze serca i dłonie czynią dobro” – uczniowie wykonali prace plastyczne:

klasy I – żółte serca

klasy II – żonkile

klasy III – dłonie

3 DZIEŃ

„Ciepło serc i jedność ze wszystkimi chorującymi” – wszyscy kupowaliśmy świece na kiermaszu

4 DZIEŃ

Omówiliśmy rolę hospicjum i wolontariatu

15 lat działa Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne, a w ciągu ponad dwóch lat swej działalności bielskie hospicjum, które zatrudnia 42 osoby, przyjęło 315 pacjentów. (wyposażanie bielskiego hospicjum z zebranych przez uczniów  pieniędzy)

5-6 DZIEŃ

Podsumowanie i zakończenie akcji:

– „Zawsze chętnie pomagamy akcję Pól Nadziei wspieramy!”

– Z akcji „Pola Nadziei” płynie nauka: dobre serce mieć to jest sztuka!

– Gdy uczynek dobry zrobię to pomagam także sobie!

– Pola Nadziei to jest coś, co trwa, bardzo chorym ludziom zawsze pomoc da

Pragniemy pięknie i gorąco podziękować wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, którzy wsparli akcję (przynieśli dary na kiermasz, własne rękodzieło itp.) i otworzyli swoje serca, aby pomóc drugiemu człowiekowi. Dzięki Wam zebraliśmy rekordową kwotę 7 tysięcy złotych!

Organizatorki akcji