Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas rozpoczęło 3. rok działalności. W tym roku szkolnym 54 uczniów naszej szkoły wyraziło chęć działania i niesienia pomocy innym. 8 września 2018 r. braliśmy udział w Inauguracji Roku Formacyjnego. Spotkanie z Biskupem Romanem Pindlem i uczestnictwo we Mszy św. pod jego przewodnictwem miało miejsce w żywieckim amfiteatrze. Po uczcie duchowej, przyszła kolej na posiłek i relaks w aquaparku w Leśnej.

21 i 22 września br. uczestniczyliśmy bardzo licznie (ok. 40 uczniów) w akcji „Kromka chleba dla sąsiada”. Zachęcaliśmy ludzi dobrej woli do udziału w zbiórce artykułów spożywczych dla potrzebujących. Dzięki takim osobom zebraliśmy tylko w sklepie „Biedronka” w ciągu 2 dni, ok. 500 kg żywności, która trafiła do potrzebujących osób naszej parafii.

Obecnie trwa akcja charytatywna dla Polaków na Kresach (Wilno, Grodno, Lwów) z okazji „100-lecia Niepodległości – Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”. Jej organizatorem jest  Stowarzyszenie Patriotyczne „Kresy” z Częstochowy, a jednym ze współorganizatorów jest Delegatura Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej. Do końca października zbieramy artykuły żywnościowe, słodycze, artykuły szkolne i maskotki, które zostaną przekazane do Polaków mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Za wszelką pomoc i wsparcie dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *