Ślubowanie uczniów klas 1

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w SP 13 rozpoczął się uroczystością przyjęcia pierwszoklasistów do grona uczniów naszej szkoły. Całą uroczystość prowadziły dzieci z klasy 4a. Był więc Król i Królowa Krainy Wiedzy oraz Rycerz, którzy, zadając pytania, „egzaminowali” kandydatów na uczniów. Pierwszoklasiści chwalili się znajomością szkolnej etykiety i wiadomościami zdobytymi od pierwszych dni pobytu w szkole. Śmiało recytowali wierszyki o Polsce i śpiewali piosenki.

Gośćmi na uroczystości były pani dyrektor Iza Laszczak oraz pani dyrektor Wiesława Zielińska. Po występach nastąpił wreszcie najważniejszy moment ślubowania oraz pasowania na ucznia. Każdy pierwszak został osobiście przez panią dyrektor Izę Laszczak przyjęty do grona uczniów naszej szkoły, a symbolem tego było przyłożenie każdemu z nich miecza do ramienia. Na koniec świeżo upieczeni uczniowie zostali obdarowani rożkami pełnymi słodyczy. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców.