„Pola Nadziei 2019”

22 października 2018 r. przedstawiciele naszej szkoły – uczniowie 6b – wzięli udział w inauguracji XV edycji programu „Pola Nadziei 2019”. To już 15 lat działa Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne, a w ciągu ponad dwóch lat swej działalności bielskie hospicjum, które zatrudnia 42 osoby, przyjęło 315 pacjentów.

Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem ekumenicznym pod przewodnictwem bp Piotra Gregera w kościele Salwatorianów pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele rządu, sejmu i senatu RP, władz samorządowych, duchowni kościoła rzymsko-katolickiego i ewangelicko-augsburskiego, przedstawiciele uczniów i nauczycieli szkół Bielska-Białej i sąsiednich powiatów. Po uroczystości zebrani goście udali się do ogrodu hospicjum, by zasadzić cebulki żonkili. Nasze cebulki sadziliśmy przed szkołą z pomocą dzieci uczęszczających na świetlicę. Żonkile – symbol akcji – zakwitną wiosną!