Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 27 kwietnia 2018 roku uczniowie  klas 4f, 6a i 6c pod opieką pań: Aleksandry Marcelińskiej, Eweliny Biegun i Darii Radeberg wystawili uroczystą akademię upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie zaśpiewali też hymn państwowy oraz patriotyczne pieśni, nad których wykonaniem czuwała pani Marzena Grzybowska. Natomiast o oprawę techniczną i odpowiednie oświetlenie zadbał pan Olaf Pękala. Uczniowie ładnie recytowali wiersze i śpiewali z powagą pieśni. Widowni szczególnie podobało się przejmujące wykonanie pieśni pt. „Ojczyzna” przez uczennicę kl. 6a – Kasię Lisak. Tego dnia uczniowie naszej szkoły byli ubrani na galowo, a osoby występujące miały przypięte własnoręcznie wykonane kotyliony. Ta cenna lekcja historii uświadomiła uczniom rangę Konstytucji 3 Maja.