Wieczorek słowno-muzyczny poświęcony życiu i twórczości Zbigniewa Wodeckiego

Dnia 15 grudnia 2017 r. w naszej szkole miał miejsce szczególny wieczór poświęcony pamięci wybitnego artysty – Zbigniewa Wodeckiego. Tego dnia mogliśmy oderwać się od przedświątecznej krzątaniny i przemieść się w niezwykły świat muzyki i poezji.

Po raz kolejny pani Marzena Grzybowska i pan Olaf Pękala po mistrzowsku przygotowali uczniów, tworząc magiczny klimat, który towarzyszył nam długo po skończeniu tego wieczorku.  Usłyszeliśmy niekiedy przejmujące, innym razem dynamiczne i energetyczne wykonanie utworów znanych, i tych niszowych cenionego, przedwcześnie zmarłego artysty.

Wśród utworów, które na długo zapadły w pamięci znalazło się mistrzowskie wykonanie utworu pt. „Byłem królem życia” przez ucznia kl. 7b – Patryka Grzybowskiego.

Przepiękne słowa, poruszająca serce muzyka, non stop zmieniające się – dostosowujące się do pokazywanych na wielkich ekranach kadrów  z życia i twórczości artysty –  oświetlenie, świece na pięknie nakrytych stołach, poczęstunek – to wszystko tworzyło nastrój chwili, która trwała i trwała…

Zapewne nikogo nie dziwi fakt, że tłumnie zgromadzona publiczność złożona z pani dyrektor Izy Laszczak, pani wicedyrektor Bogusławy Motak, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, dziadków i uczniów nagrodziła uzdolnionych wykonawców brawami na stojąco. Ten wieczór i czar muzyki Zbigniewa Wodeckiego z przesłaniem, by zawsze sięgać po swoje marzenia pozostanie z nami na długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *