Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne „Lipnicka 13”

Koło działa od września 2006r. Naszym mottem jest „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Adresatami naszych propozycji są dzieci, zarówno klas młodszych jak i starszych. Opiekunami są: Ilona Kanik, Ewa Danel-Majdak, Dorota Tomaszewska i Dorota Wróbel.

Cele:

• propagowanie turystyki górskiej, krajoznawczej, rekreacyjnej,
  • poznawanie ciekawostek i atrakcji naszego regionu i kraju,
  • podtrzymywanie tradycji ludowej i folklorystycznej.

Formy pracy:

• warsztaty,
  • wycieczki krajoznawczo-turystyczne jedno lub dwudniowe,
  • wyjścia kulturalno-oświatowe.

W tym roku szkolnym planujemy:

• IX 17 r. Stadnina koni lub kino
  • X 17 r. Wrocław 2 dni
  • XI/XII 17 r. Wieliczka, kopalnia soli
  • I/II 18 r. Planetarium w Chorzowie lub kulig
  • III 18 r. Warsztaty świąteczne w Stryszawie lub Ślemieniu
  • IV 18 r. Pieniny i Zakopane 2 dni.

Plan może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe.

Regulamin zapisów na wycieczkę:

1. Data wycieczki ogłoszona będzie dwa tygodnie wcześniej na gazetce szkolnej, koło szatni klas 1-3 i na stronie szkoły.
  2. Zapisy będą w wyznaczonych terminach przez 1 lub 2 dni u p. Ilony Kanik i p. Ewy Danel-Majdak

• uczeń lub rodzic/opiekun w wyznaczonym terminie przynosi wyliczoną kwotę za wycieczkę,
    • uczeń zostaje zapisany, co jest równoznaczne z wyrażeniem przez rodzica/opiekuna zgody na udział w wycieczce, imprezie naszego koła oraz na przestrzeganie regulaminu wycieczki.
    • jeśli uczeń z różnych przyczyn nie weźmie udziału w wycieczce, potrącone zostaną koszty transportu, a pozostała kwota zwrócona.

ZAPRASZAMY!

Uwaga! 2 grudnia 2017 r. odbędzie się wycieczka do Wieliczki z warsztatami „Śladami legend wielickiej kopalni”. Zbiórka 8.20, powrót ok. 17.30, koszt 70 zł. (wstęp i warsztaty 41 zł, przejazd 30 zł) Zapisy 15 listopada 2017 r. u ww. osób.