Narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

W czwartek 27 września 2017 roku przyjechały do naszej szkoły panie z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej.

Zostały one zaproszone przez p. A. Marcelińską, by jak co roku włączyć się do zainicjowanej w 2012 r. przez Prezydenta Polski – Bronisława Komorowskiego akcji Narodowe Czytanie. Panie bibliotekarki przedstawiły  historię życia Stanisława Wyspiańskiego w formie ciekawej prezentacji multimedialnej. Czytały również fragmenty „Wesela” z podziałem na role i zachęcały do wspólnego czytania uczniów, którzy chętnie wzięli w nim udział. Słuchacze otrzymali pamiątkowe dyplomy,  na których przybijali pieczątki. Spotkanie zakończyło się quizem sprawdzającym wiedzę uczniów nt. życiorysu pisarza i jego dzieł. Uczniom bardzo podobało się to spotkanie i  miło je wspominają.