Konkurs recytatorski „Poezja pod Groniczkami”

W dniu 13 czerwca 2017 odbył się Konkurs Recytatorski „Poezja pod Groniczkami”. Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas 4-6. Najwięcej uczniów, bo aż siedmiu zgłosiło się do tego konkursu z kl. 4b, natomiast biorąc pod uwagę liczebność klasy najlepiej przygotowała się kl. 5c, z której pięć dziewczynek nauczyło się wierszy na pamięć.

Uczniowie recytowali wiersze o tematyce lekkiej, żartobliwej. Wśród autorów wierszy dominowali: Jan Brzechwa, Julian Tuwim, ks. Jan Twardowski, Maria Konopnicka. Konkurs zorganizowały nauczycielki języka polskiego: p. Aleksandra Marcelińska i p. Wioleta Oleksy-Nocoń, które wspólnie z p. Katarzyną Moczydłowską oceniały recytację uczniów.

• Jakub Kość z 4b (za recytację wiersza Jana Brzechwy pt. Pchła szachrajka”)

• Anna Kasztura z 4b (za recytację wiersza Jana Brzechwy pt. Ptasie plotki”)

III miejsce

• Anna Bielnik z 5c (za recytację wiersza Katarzyny Kowalskiej pt. Jak to dobrze być dziewczynką”)