Adopcja serca na odległość

Uczniowie klas trzecich pod opieką s.Noemi Herman, mając w świadomości, że jeżeli pomożemy nawet jednemu dziecku, będzie to jeden odmieniony dzięki nim ludzki los, włączyli się w akcję „Adopcja serca na odległość”.

Przez cały rok szkolny, rezygnując z wielu przyjemności, zbierali do wspólnej skarbonki swoje „grosze”. Uzbierali 1700 zł. Dzięki tym pieniądzom mogli zapewnić dziewczynkom z Ugandy Rosmery Arinaitwe, Zeberze Natukunda, Roselyn Ndyamuhaki i Promisie  Natukunda naukę w szkole podstawowej, dwa posiłki dziennie oraz potrzebne przybory szkolne i mundurek.

Wybrano dzieci z Ugandy, ponieważ większość z 31 mln jej mieszkańców musi przeżyć za mniej niż 1 dolara dziennie. Wśród najmłodszej grupy mieszkańców tego kraju 2 mln to sieroty.