Majowe Święto Trzynastki 2017

Dnia 27 maja 2017 r. w naszej szkole odbyła się „MAJÓWKA Z TRZYNASTKĄ” – wielkie święto uczniów, rodziców i nauczycieli. Tego dnia w naszej szkole było bardzo wesoło i kolorowo. Klasy od I do VI pod opieką swoich wychowawców przygotowały bogaty program artystyczny. Licznie zgromadzona widownia podziwiała m.in. przedstawienie, które w międzyszkolnym konkursie VII Festiwalu Książki zajęło II miejsce, kabaret, różnorodne piosenki. Uczniowie zachwycali niezwykłymi przebraniami, np. kaczuszek, kotów, stokrotek. Można było skosztować wyśmienitych ciast upieczonych przez rodziców, zjeść niezwykle smaczne, lipnickie hot dogi, pieczone oscypki z żurawiną oraz napić się kawy lub herbaty i miło spędzić czas. Przed szkołą były rozłożone przepiękne kwiaty od ogrodników, które dzieci i dorośli kupowali, by upiększyć swoje ogrody i balkony. Rodzice chętnie wzięli udział w „Duetach do mety”, w których dominowały przezabawne konkurencje, np. bieg w pampersach. „Duety…”  odbywały się w tym roku pod hasłem: „Od kołyski do dorosłości”, więc wśród rekwizytów można było zauważyć butelki, smoczki i pampersy…

Rodzice uczestniczyli też w zawodach sportowych, np. siatkarskich. Pogoda tego dnia dopisała, więc po występach dzieci wesoło bawiły się również na boisku szkolnym  i placu zabaw.

Emocje sięgnęły zenitu, gdy o godz. 13.30 pani dyrektor Iza Laszczak rozpoczęła uroczyste losowanie nagród za udział w MAJÓWCE Z TRZYNASTKĄ. Główną nagrodę – super rower otrzymał uczeń z kl. IV. Inne wspaniałe nagrody to m.in.: piłki (nawet z autografami!), zestawy strojów sportowych, śpiwór, bilety do kina, tort). Wszystkie nagrody ogromnie ucieszyły szczęśliwców. To był bardzo udany dzień dla wszystkich, którzy odwiedzili naszą szkołę. Zapraszamy za rok!

WSPÓŁORGANIZATORZY I SPONSORZY „MAJÓWKI Z TRZYNASTKĄ”:

 1. Urząd Miasta – Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki w Bielsku-Białej
 2. Zakład Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej
 3. Rada Osiedla – Lipnik
 4. Piekarnictwo – Małgorzata i Rafał Wykręt
 5. Piekarnia – Cukiernia „Rąba” – p. Sławomir Rąba
 6. Lewiatan – Ewa i Marek Makowscy
 7. Tablet – p. Gabriela Ciszyńska-Matuszek
 8. Bilety do kina – p. Anna Łuba
 9. Uczniowski Klub Sportowy – FOOTBALL4PRO – Bartłomiej Konieczny
 10. Karty podarunkowe do Empiku – p. Maria Mikołajczyk
 11. Zegarek – p. Edyta Czauderna
 12. Tort – p. Bogumiła Wójcik
 13. Deskorolka, zestaw badmintona – Ewa Woźniak-Kanik
 14. Dostarczenie upominków – Rodzice uczniów kl. I–VI
 15. Domowe wypieki – Rodzice uczniów kl. I–VI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *