Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

Dnia 27 kwietnia 2017 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 13 apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Program artystyczny przygotowały klasy Va i Vc pod opieką pań: Aleksandry Marcelińskiej, Darii Radeberg i Eweliny Biegun. O oprawę muzyczną zadbała pani Marzena Grzybowska, a o oświetlenie i efekty techniczne – p. Olaf Pękala.

Uczniowie  z powagą recytowali piękne wiersze  o Polsce oraz przybliżyli okoliczności uchwalenia tej pierwszej w Europie, a drugiej na świecie (po Stanach Zjednoczonych) konstytucji. Dzieci zaśpiewały wzruszającą pieśń pt. „Jest taki kraj” oraz „Żeby Polska była Polską”. Po zakończeniu części artystycznej wszystkie klasy IV-VI oglądnęły prezentację multimedialną, która wyjaśniała zagadnienia historyczne dotyczące Konstytucji 3 maja. Tego dnia uczniowie ubrali się odświętnie, a występujący piątoklasiści mieli przypięte kotyliony.