Z życia świetlicy…

Choć warunki lokalowe są trudne, wspólnymi siłami staramy się tak zorganizować opiekę i zajęcia świetlicowe, aby wszystkie dzieci były zadowolone.

Proponujemy dzieciom różnorodne zajęcia między innymi takie jak:

  • Zajęcia plastyczne, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Podczas tych zajęć dzieci uczą się nowych, ciekawych technik plastycznych, dowiadują się, w jaki sposób oszczędnie gospodarować powierzonymi materiałami plastycznymi, a także jak zrobić coś z niczego.
  • Doświadczenia, które nie tylko bawią, ale także pobudzają wyobraźnię, zmuszają do myślenia. Wiele z doświadczeń stanowi świetną zabawę.
  • Turniej gier stolikowych – rozgrywki, w których uczniowie mają szansę wykazać się swoimi umiejętnościami w różnego rodzaju grach, takich jak warcaby, tenis stołowy, statki, bystre oczko i wiele innych.
  • Odrabianie zadań domowych – stworzenie dzieciom odpowiednich warunków, atmosfery sprzyjającej nauce oraz niesienie kompetentnej pomocy.
  • Zabawy ruchowe w świetlicy, w salce korekcyjnej, na boisku szkolnym oraz na placu zabaw. Zabawy wzbudzają ciekawość i zainteresowanie dzieci oraz wyzwalają aktywność ruchową.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *