Szkolny Dzień Ekologii

Dnia 29 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Ekologii. Konkursy przygotowane były dla uczniów wszystkich klas w ramach międzyszkolnego konkursu „Dzieci dzieciom” organizowanego przez Biuro Zarządzania Energią w Bielsku-Białej w ramach akcji „Bielsko-Biała chroni klimat”.

Uczniowie klas 4-6 przygotowali ciekawe eksperymenty przyrodnicze i prezentowali je na korytarzu szkolnym wszystkim zainteresowanym. Uczniowie klas 1-3 przychodzili całymi klasami z wychowawcami i uczestniczyli w pokazach eksperymentów , następnie w ramach konkursu wykonają pracę plastyczną związaną z prezentacjami.

Dzień był pełen wrażeń zarówno dla uczniów przygotowujących i prezentujących eksperymenty oraz dla uczniów którzy brali udział w pokazie i oglądali przygotowane eksperymenty. „Szkolny Dzień Ekologii” był nie tylko dniem pełnym zabawy, ale również podniósł świadomość ekologiczną wśród wszystkich uczniów, czyli nauka przez zabawę.