VII Festiwal Książki

Nasza szkoła zakwalifikowała się do VII Festiwalu Książki. SP 13 została wymieniona  na drugiej pozycji. Organizatorzy kwalifikowali do Festiwalu na podstawie zgłoszeń i konkursu zbiorowych prac pisemnych lub prezentacji multimedialnych przygotowanych przez reprezentantów danej szkoły. Temat tegorocznej edycji Festiwalu brzmiał: „Cudownie być dzieckiem – o zbuntowanych bohaterach naszych lektur”

Uczniowie z naszej szkoły wykonali piękny album w formacie A5 z przestrzennymi ilustracjami, wykonanymi techniką kolażu. Przedstawiały one sceny z dwóch książek Marka Twaina: „Przygody Tomka Sawyera” i „Przygody Hucka”. Zawierały przeróżne elementy, m.in. z włóczki,  drewna, plasteliny, bibuły, a nawet znalazł się na jednej ilustracji kłos zboża, który trzymał w zębach Huck Finn.

Uczniowie, który napisali prace literackie przeczytali dodatkowo książkę „Przygody Hucka” oraz przypomnieli sobie treść omawianej na lekcjach języka polskiego lektury pt. „Przygody Tomka Sawyera”. Ich teksty były niezwykle dojrzałe i przemyślane. Ci uczniowie to:

Maja Durbajło, Oliwia Maga, Maja Lejawka (5a), Magda Maślanka, Wiktor Matuszek, Oliwer Wawak (5c).

Uczniowie, który przygotowali piękne ilustracje to:

Maja Durbajło, Oliwia Maga, Maja Lejawka (5a), Natalia Hanula (5b), Malwina Kędroń, Zuzanna Pilorz, Natalia Stojanowska, Natalia Białek, Magda Maślanka (5c).

Album został przygotowany pod opieką nauczycielek: Wioletty Oleksy-Nocoń, Aleksandry Marcelińskiej, Danuty Michalskiej-Ostrowskiej, Katarzyny Moczydłowskiej.

Cieszymy się z sukcesu i przygotowujemy się do kolejnego etapu Festiwalu.