Wycieczka naukowa do Beskidzkiego Centrum Nauki

21 października 2016 r. 48-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Darii Radeberg i p. Joanny Broniszewskiej wzięła udział w wycieczce do Beskidzkiego Centrum Nauki „NAUKOTECHNIKA”, znajdującego się w Świnnej.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach geologicznych oraz w pokazach naukowych z ciekłym azotem. Dzieci z zapartym tchem obserwowały doświadczenia, które wyglądały bardzo efektownie. Po zakończonych eksperymentach uczniowie mieli  okazję samodzielnie przeprowadzić doświadczenia na wielu różnych stanowiskach naukowych. Poprzez zabawę każdy mógł zgłębić wiedzę z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych.

Centrum zaprezentowało także interaktywną wystawę, dzięki której każdy mógł w przystępny sposób przebrnąć przez zawiłości świata liczb czy mechaniki oraz poznać, jak działają one w codziennym życiu. Taka wycieczka to nie lada gratka dla tych, którzy pragną poznać twarde reguły nauk matematycznych.