Tworzymy własne wydawnictwo

Nasi uczniowie uzyskali II miejsce i dwa III miejsca w XVII edycji Międzynarodowego Konkursu z cyklu „Tworzymy własne wydawnictwo”, w którym wzięło udział aż 56 uczniów z Polski.

Temat tegorocznej edycji konkursu brzmiał: „Historie opowiedziane przez Babcię, Dziadka…”. Jury Konkursu przyznało tylko jedno pierwsze miejsce, jedno drugie miejsce i dwa trzecie miejsca, a aż sześciu uczniów z SP 13  zostało nagrodzonych.

Wiktor Matuszek i Natalia Stojanowska z klasy IVc zdobyli II miejsce za książkę pt. „Zaginione miasto”. Pod opieką pani Aleksandry Marcelińskiej niezwykle ciekawą fabułę napisał Wiktor, natomiast piękne, przestrzenne ilustracje zrobiła Natalka.

Julia Widerska i Wiktoria Żywińska z klasy VIb zajęły III miejsce za ogromnych rozmiarów książkę pt. „Efekt motyla” napisaną pod kierunkiem p. Marcelińskiej. Wzruszającą historię opowiedzianą przez babcię spisała Julka, natomiast Wiktoria wykonała wyjątkowe ilustracje.

Również III miejsce uzyskali chłopcy z klasy VIb: Tymoteusz Kosman i Bartosz Wilczyński za „Dziennik podróży” przedstawiający niesamowite wyprawy dziadka Tymka, m.in. do Afryki oraz jego perypetie w trudnym czasie stanu wojennego.

Dnia 6 maja 2016 odbyła się gala wręczenia nagród. Laureaci otrzymali nagrody, a 19 maja pojadą na wycieczkę do Czech. Zachęceni sukcesem zwycięzcy już teraz stwierdzili, że za rok znowu wezmą udział w tym niezwykle pasjonującym konkursie.

Serdecznie gratulujemy laureatom i bardzo cieszymy się z ich ogromnego sukcesu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *