Wydano książkę absolwenta naszej szkoły

Książka napisana przez absolwenta naszej szkoły – Dominika Matuszka – została wydana!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że książka napisana przez Dominika Matuszka pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego pani Aleksandry Marcelińskiej została wydana przez gdyńskie Wydawnictwo Novae Res. Dominik, będąc w roku szkolnym 2014/2015 uczniem klasy VIc napisał niezwykle ciekawą książkę pt. „Machina czasu”, która bardzo spodobała się jurorom XVI edycji Międzynarodowego Konkursu z cyklu „Tworzymy własne wydawnictwo”.

Książka Dominika Matuszka i Aleksandry Stojanowskiej (autorki ilustracji) zajęła I miejsce wśród książek napisanych w Polsce w kategorii wiekowej IV-VI. Natomiast ze wszystkich książek napisanych w Polsce, Czechach i na Słowacji też zajęła I miejsce! W radiu ogłoszono, że Dominik jest najmłodszym autorem (bo zaledwie dwunastoletnim), którego utwór został wydany drukiem.

Serdecznie gratulujemy Dominikowi i życzymy dalszych sukcesów wydawniczych oraz zachęcamy Was, drodzy Uczniowie do pisania własnych książek. Sukces Dominika pokazuje, że warto. Zachęcamy gorąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *