Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2015 uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowanej pod kierunkiem p. A Marcelińskiej, p. E Biegun, p. D Radeberg i p. M Grzybowskiej przez klasy IVa, IVc oraz uczniów z koła muzycznego.

Uczniowie z przejęciem recytowali patriotyczną poezję, zaśpiewali głośno i uroczyście pieśni: „Maszerują strzelcy”, „Rozkwitają pąki białych róż” oraz „Żeby Polska była Polską”. Pod koniec uroczystości uczniowie z kl. IVc wyrecytowali wiersz:

Ja to mam szczęście,
że w tym momencie
żyć mi przyszło
w kraju nad Wisłą,
ja to mam szczęście.

Dodatkową atrakcją akademii było wyświetlenie filmu dotyczącego dziejów Polski od średniowiecza do współczesności. 11 listopada to wielki dzień dla wszystkich Polaków, świadczą o tym mi. in. własnoręcznie wykonane przez uczniów kotyliony w barwach biało-czerwonych, które ozdabiały nasze galowe stroje.