Tworzymy własne wydawnictwo edycja XVI

Dominik Matuszek i Aleksandra Stojanowska z klasy VIc zdobyli I miejsce w XVI edycji Międzynarodowego Konkursu z cyklu „Tworzymy własne wydawnictwo”, w którym brali udział uczniowie z Polski, Czech i Słowacji.

Dnia 29 maja 2015 odbyła się gala wręczenia nagród laureatom w XVI edycji  Międzynarodowego Konkursu z cyklu „TWORZYMY WŁASNE WYDAWNICTWO”. W czasie uroczystości wysłuchaliśmy pięknie zagranych (i zaśpiewanych) piosenek wykonanych pod dyrygenturą p. Jarka Grzybowskiego.

Pod opieką p. Aleksandry Marcelińskiej zostały napisane dwie niezwykle dojrzałe i piękne pod względem edytorskim książki. Autorem książki pt. „Machina czasu” jest Dominik Matuszek – uczeń klasy VIc, natomiast ilustracje do niej i okładkę wykonała jego koleżanka z klasy – Aleksandra Stojanowska. Książka ta zajęła I miejsce wśród książek napisanych w Polsce w kategorii wiekowej IV-VI. Natomiast ze wszystkich książek napisanych w Polsce, Czechach i na Słowacji też zajęła I miejsce.  To niewiarygodny sukces, bo w konkursie wzięło udział 51 uczniów, a 32 książki zakwalifikowano do międzynarodowego konkursu.

Druga książka nosi tytuł: „Sprawiedliwość na wagę złotych róż”. Jej aktorką jest Natalia Pasławska z kl. VIa, natomiast szatę graficzną wykonała jej koleżanka z klasy – Faustyna Papla. Dziewczyny uzyskały nagrodę specjalną za opracowanie edytorskie.

Serdecznie gratulujemy laureatom i bardzo cieszymy się z ich ogromnego sukcesu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *